Banu Kazanç – Beslenme ve Diyet Uzmanı

Banu Kazanç Sarıyer Belediyesi’ne Konuk Oldu

Banu Kazanç Sarıyer Belediyesi’ne Konuk Oldu

Banu Kazanç, Sarıyer Belediyesi’nin davetiyle “Ağız Tadıyla Beslenme” başlıklı bir seminere konuk oldu. Sarıyer Belediyesi Nejat Uygur Sahnesi’nde gerçekleştirilen seminere, Sarıyer halkı büyük ilgi gösterdi.

Sağlık için lezzetten ödün vermeye gerek olmadığını belirten Banu Kazanç; seminerde, karbonhidratsız diyet olmayacağının altını çizdi. Her besin grubundan dengeli ve düzenli şekilde tüketilmesi gerektiğini söyleyen Kazanç; “porsiyonlara dikkat edildiği sürece tatlı da yenir. Benim önerim tatlı ya da meyve yedikten sonra bir bardak süt insülin direnci açısından metabolizmaya yardımcı olur” dedi.

Banu Kazanç’ın beslenme programında birlikte çalıştığı Dr. Mümtaz Cankurtaran’ın da insülin direnci ve diyabet gibi kilo alımında etkisi olan fiziksel nedenler üzerine bilgiler paylaştığı seminerde izleyicilerin de sorularını yanıtladı.

Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’in de kısa bir konuşma yaptığı etkinlik. Sağlıklı beslenme seminerlerinin düzenli aralıklarla tekrarlanması temennisiyle sonlandı.

0
a